ANASAYFA | BİYOGRAFİ | HABERLER | BASINDAN | FOTOGALERİ | İLETİŞİM
 


 


HABERLER >


TŞOF Genel Başkanı Mersinde | Veysel SARI | Resmi Web Sitesi
 
TŞOF Genel Başkanı Mersinde...
 
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu tarafından 10 ili kapsayacak şekilde atılan ilk adımda, mevzuata girecek olan yeni plakalar için Mersin’de mühür ve berat dağıtımı yapıldı. Yeni düzenleme ile illegal olarak üretilen sahte plakalarla terör olayları, gasp, hırsızlık gibi yaşa dışı işlerin önüne geçilmesi planlanıyor....
 

Sahte plakaların basım ve satışını önlemek için Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu tarafından yapılan düzenleme ile Adana’nın ardından, Mersin’de merkez dâhil 7 ilçe için mühür dağıtım töreni düzenlendi.

YASA DIŞI OLAYLARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK!

Şoförler ve Otomobilciler Odası ev sahipliğinde yapılan mühür dağıtım törenine,  Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanı Fevzi Apaydın, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Edip Baflı, ESOB Başkanı Talat Dinçer,  Şoförler ve Otomobilciler Odası Veysel Sarı katıldı. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü‘nde bastırılan mühürler, beratlarla birlikte Anamur, Silifke, Bozyazı, Gülnar, Tarsus, Mut, Erdemli, Merkez’de ki yetkililerine takdim edildi. Yeni düzenleme ile yürürlüğe giren uygulamanın ardından terör olaylarının yanı sıra hırsızlık, gasp yasadışı olayların önüne geçilmesi hedefleniyor.

“JANDARMA ve POLİS’E YARDIMCI OLACAĞIZ”

Mühür dağıtım töreninde konuşan TŞOF Genel Başkaı Fevzi Apaydın,  amaçlarının yeni düzenleme ile sahte ve ikiz plaka ile terör olaylarına karışan, hırsızlık, gasp gibi yasa dışı işlere karışan plakları men etmek olduğunu söyledi. Bundan sonraki süreçte, mühürlerin tek bir elde toplanacağının bilgisine veren Başkan Apaydın,  “Devletimiz bize imkân tanıyınca bizde tek elde toplayıp mühürleri, darphanede yaptırma kararı aldık. İlk etapta 30 il ve ilçemizin mühürlerini yaptırıyoruz.  Mersin’de merkez ile birlikte 7 ilçemize mühür temininde bulunacağız. Plakaların mevzuata uygun orijinal ve okunaklı durumunda Jandarma ve Polis Teşkilatı’na da bu anlamda yardımcı olmuş olacağız” dedi.